ProOstravu.cz

Zkušenost, odhodlání, pracovitost

Jsme připraveni makat pro Ostravu!

Populistické plýtvání prostředky města, arogance moci, nedostatečná aktivita. 

Je na čase, aby toto skončilo a práce pro Ostravu byla konečně efektivní a směřovala k obyčejným občanům našeho města. Čeká nás nelehká doba a našim hlavním cílem je usnadnit Vám život.

Spojení které má smysl

Tradiční strana a místní hnutí. Spojení lidí, kterým není Ostrava lhostejná, kteří našli společnou řeč a cíle, jak udělat maximum pro město, a hlavně pro jeho obyvatele. Pro Vás. 

ČSSD a LEČO-Lepší a čistá Ostrava je tady pro běžné občany, pro rodiny, studenty, samoživitele, seniory i podnikatele. Úkolem města je maximálně podpořit své občany a usnadnit jim zvládnutí nelehkého období. Najdeme prostředky, přehodnotíme priority současného vedení a prosadíme překlenovací pomoc občanům zasaženým současnou krizí.

Zlevníme Vám život v Ostravě. 

Přinášíme řešení, která mají smysl. Jsme rozumná volba do nelehkých časů.

Proč jsme se spojili

Společně přinášíme řešení, které má smysl.

Petr Kajnar říká:

ČSSD se díky některým lidem dostala bohužel do situace, kdy místo toho, aby ovlivňovala chod země a pomáhala aktivně lidem, musí k nim hledat cestu zpět. 

Jsem přesvědčen, že jako jediná demokratická, levicová strana na politickou scénu ČSSD patří. Proto jsem se rozhodl vrátit a sociální demokracii, ve které jsem strávil velkou část svého života pomoci. Společně s kolegy, kterým věřím a o které se mohu opřít, jdeme do těchto voleb nejenom očišťovat sociální demokracii, ale především pracovat pro Ostravu. 

Již jsme dokázali (mám tady vedle sebe Karla Sibinského z Jihu, nebo nastupující krev Michala Šímu z Poruby a Moniku Matulovou ze Slezské), že to umíme. Pro následující léta, která, a nebudeme si to zastírat, nebudou pro Ostravu a její občany jednoduchá, bude potřeba na radnicích co nejvíce poctivých a pracovitých lidí. 

ČSSD díky některým lidem a vnitropolitickému válčení hodně personálně oslabila. Najít kvalitní lidi a vytvořit kvalitní tým, který kombinuje zkušenost, pracovitost a nadšení, se nám podařilo spojením se s místním politickým hnutím LEČO-Lepší a čistá Ostrava. 

Jsme si názorově velice blízcí a v jeho řadách pracují lidé, kteří dávají Ostravě srdce a je za nimi kus poctivé práce. To bylo při našem rozhodování, zda jít do nadcházejících komunálních voleb společně, to nejdůležitější.

Je to paradox, ale naše hnutí vzniklo vlastně jako protest proti praktikám sociálních demokratů na radnici Ostravy Jihu. Lidé, proti kterým jsme vystupovali, již na radnici nejsou a pořádek si s nimi udělali i v ČSSD, kde skončili také.

Za pět let naší existence se k nám přidávají z celé Ostravy lidé, kterým není život v našem městě lhostejný. Pracujeme ve všech velkých Ostravských obvodech, a tak jako v čase našeho vzniku, nebojíme se bojovat proti lumpárnám a hlouposti místních politiků. Zároveň vždy nabízíme naše řešení.

Spojení se sociálními demokraty před zářijovými komunálními volbami bereme jako zcela pragmatický krok. Ve spojení vnímáme větší potenciál dosáhnout výsledku, díky němuž dokážeme v Ostravě něco změnit. V neposlední řadě jsme si se současnými lidmi z ČSSD sedli lidsky a názorově a to je to nejdůležitější.

Proč nejdete společně v celé Ostravě? MOaP, Svinov, Plesná?

Postupovali jsme zcela demokraticky a rozhodnutí nechali na organizacích v každém obvodě. Nikoho jsme netlačili a nechali to na obvodních lídrech. 

V některých malých obvodech, pokud nedokážeme garantovat kvalitní kandidátku, dokonce nekandidujeme vůbec. Neoslabuje nás to, zásadní je, že ve všech obvodech je shoda na podpoře společné magistrátní kandidátky.